BACC63CC20-39P6
Buy BACC63CC20-39P6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BACC63CC20-39P6
Manufacturer Bel
Description CONN RCPT MALE 39POS GOLD CRIMP
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:20-39
Packaging:Bulk
Other Names:CBACC63CC20-39P6
Orientation:6
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Number of Positions:39 (Power)
Mounting Type:Panel Mount
Mounting Feature:Flange
Ingress Protection:Environment Sealed
Features:-
Fastening Type:Bayonet Lock
Detailed Description:39 (Power) Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold
Contact Finish - Mating:Gold
Connector Type:Receptacle, Male Pins
Color:-
Cable Opening:0.986" (25.04mm)