BACC63CB20-41P6
Buy BACC63CB20-41P6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BACC63CB20-41P6
Manufacturer Bel
Description CONN PLUG MALE 41POS GOLD CRIMP
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:20-41
Packaging:Bulk
Other Names:CBACC63CB20-41P6
Orientation:6
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Number of Positions:41 (Power)
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Ingress Protection:Environment Sealed
Features:Coupling Nut
Fastening Type:Bayonet Lock
Detailed Description:41 (Power) Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold
Contact Finish - Mating:Gold
Connector Type:Plug, Male Pins
Color:-
Cable Opening:0.986" (25.04mm)