BACC63BV20B16P6
Buy BACC63BV20B16P6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BACC63BV20B16P6
Manufacturer Bel
Description CONN RCPT MALE 16POS GOLD CRIMP
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:20-16
Shell Material:Stainless Steel
Shell Finish:-
Series:MIL-DTL-26500, BACC63
Packaging:Bulk
Other Names:CBACC63BV20B16P6
Orientation:6
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Number of Positions:16 (Power)
Features:-
Fastening Type:Threaded
Detailed Description:16 (Power) Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold
Color:-
Cable Opening:0.986" (25.04mm)