BACC45FT24A57S8
Buy BACC45FT24A57S8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BACC45FT24A57S8
Manufacturer Bel
Description CONN PLUG FMALE 57POS GOLD CRIMP
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:24-57
Packaging:Bulk
Other Names:CBACC45FT24A57S8
Orientation:8
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Number of Positions:57 (Power)
Ingress Protection:Environment Sealed
Features:Cable Clamp, Coupling Nut
Fastening Type:Bayonet Lock
Detailed Description:57 (Power) Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold
Contact Finish - Mating:Gold
Connector Type:Plug, Female Sockets
Color:-
Cable Opening:1.282" (32.56mm)