BACC45FT22A19S7
Buy BACC45FT22A19S7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BACC45FT22A19S7
Manufacturer Bel
Description CONN PLUG FMALE 19POS GOLD CRIMP
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:22-19
Packaging:Bulk
Other Names:CBACC45FT22A19S7
Orientation:7
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Number of Positions:19 (Power)
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Ingress Protection:Environment Sealed
Features:Cable Clamp, Coupling Nut
Fastening Type:Bayonet Lock
Detailed Description:19 (Power) Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold
Contact Finish - Mating:Gold
Connector Type:Plug, Female Sockets
Color:-
Cable Opening:1.152" (29.26mm)