BACC45FT18C31P9
Buy BACC45FT18C31P9 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BACC45FT18C31P9
Manufacturer Bel
Description CONN PLUG MALE 31POS GOLD CRIMP
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:18-31
Packaging:Bulk
Other Names:CBACC45FT18C31P9
Orientation:9
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Number of Positions:31 (Power)
Ingress Protection:Environment Sealed
Features:Cable Clamp, Coupling Nut
Fastening Type:Bayonet Lock
Detailed Description:31 (Power) Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold
Contact Finish - Mating:Gold
Connector Type:Plug, Male Pins
Color:-
Cable Opening:0.902" (22.91mm)