BACC45FT14-12S
Buy BACC45FT14-12S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BACC45FT14-12S
Manufacturer Bel
Description CONN PLUG FMALE 12POS GOLD CRIMP
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:14-12
Packaging:Bulk
Other Names:CBACC45FT14-12S
Orientation:N (Normal)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Number of Positions:12 (Power)
Ingress Protection:Environment Sealed
Features:Coupling Nut
Fastening Type:Bayonet Lock
Detailed Description:12 (Power) Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold
Contact Finish - Mating:Gold
Connector Type:Plug, Female Sockets
Color:-
Cable Opening:0.664" (16.87mm)