B82805A0952A250
EPCOS
B82805A0952A250
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B82805A0952A250 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B82805A0952A250
Manufacturer EPCOS
Description P100724 E6.3 SMT PUSH-PULL TRANS
(In US Dollars)
900 pcs
Data sheet
Voltage - Primary:-
Voltage - Isolation:500VAC
Voltage - Auxiliary:-
Type:For DC/DC Converters
Size / Dimension:0.315" L x 0.236" W (8.00mm x 6.00mm)
Series:B82805
Packaging:Tape & Reel (TR)
Other Names:495-7216-2
B82805A 952A250
B82805A952A250
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Intended Chipset:-
Inductance @ Frequency:9.5µH @ 50kHz
Height - Seated (Max):0.224" (5.70mm)
Frequency:250kHz
Footprint:0.315" L x 0.378" W (8.00mm x 9.60mm)