B82796S253N201
Buy B82796S253N201 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B82796S253N201
Manufacturer EPCOS
Description CMC 25UH 800MA 2LN TH
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - DC:80V
Voltage Rating - AC:42V
Size / Dimension:0.295" L x 0.224" W (7.50mm x 5.70mm)
Series:B82796
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Horizontal, 4 PC Pin
Other Names:B82796S 253N201
B82796S0253N201
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Lines:2
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance @ Frequency:25µH @ 100kHz
Height (Max):0.193" (4.90mm)
Filter Type:Signal Line
Features:-
Detailed Description:25µH @ 100kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 800mA DCR 100 mOhm (Typ)
DC Resistance (DCR) (Max):100 mOhm (Typ)
Current Rating (Max):800mA