B82141B1182K9
EPCOS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B82141B1182K9 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B82141B1182K9
Manufacturer EPCOS
Description FIXED IND 1.8UH 660MA 230 MOHM
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.118" Dia (3.00mm)
Shielding:Unshielded
Series:SBC
Ratings:-
Q @ Freq:45 @ 7.96MHz
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Other Names:B82141B1182K 9
B82141B1182K009
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:7.96MHz
Inductance:1.8µH
Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)
Frequency - Self Resonant:145MHz
Detailed Description:1.8µH Unshielded Wirewound Inductor 660mA 230 mOhm Max Radial
DC Resistance (DCR):230 mOhm Max
Current Rating:660mA