B81123C1102M189
EPCOS
B81123C1102M189
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B81123C1102M189 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B81123C1102M189
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 1000PF 20% 500VAC RAD
(In US Dollars)
1300 pcs2600 pcs6500 pcs
9100 pcs13000 pcs32500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:500V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Series:B81123
Ratings:Y1
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Other Names:495-76550-2
B81123C1102M189-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:44 Weeks
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.413" (10.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:1000pF Film Capacitor 500V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:1000pF