B81122C1332M
EPCOS
B81122C1332M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B81122C1332M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B81122C1332M
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 3300PF 20% 250VAC RAD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Series:B81122
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:495-1632
B81122C1332M000
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
Detailed Description:3300pF Film Capacitor 250V Polypropylene (PP) Radial
Capacitance:3300pF