B81122A1683M
EPCOS
B81122A1683M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B81122A1683M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B81122A1683M
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.068UF 20% 250VAC RAD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm)
Series:B81122
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:495-1643
B81122A1683M000
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.650" (16.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
Detailed Description:0.068µF Film Capacitor 250V Polypropylene (PP) Radial
Capacitance:0.068µF