B7530M12B-BSR
Mechatronics
B7530M12B-BSR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B7530M12B-BSR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B7530M12B-BSR
Manufacturer Mechatronics
Description BLOWER 75X30MM 12VDC
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 588 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Width:30.00mm
Weight:0.192 lb (87.08g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:12VDC
Termination:2 Wire Leads
Static Pressure:0.380 in H2O (94.6 Pa)
Size / Dimension:Square/Rounded - 76mm L x 76mm H
Series:B7530
RPM:3000 RPM
Other Names:1570-1041
Operating Temperature:-
Noise:38.0 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Ingress Protection:-
Features:-
Fan Type:Blower
Current Rating:0.270A