B65859A0250E038
Buy B65859A0250E038 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B65859A0250E038
Manufacturer EPCOS
Description FERRITE CORE EPX 250NH T38 2PCS
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Width:7.85mm
Tolerance:±7%
Supplier Device Package:EPX 10
Series:B65859
Other Names:B65859A 250E 38
B65859A250E38
B65859A250E38-ND
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Minimum Core Cross Section (Amin) mm²:13.2
Material:T38
Manufacturer Standard Lead Time:26 Weeks
Length:11.80mm
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Initial Permeability (µi):2300
Inductance Factor (Al):250nH
Height:5.20mm