B65646A0510A048
EPCOS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B65646A0510A048 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B65646A0510A048
Manufacturer EPCOS
Description FERRITE CORE
(In US Dollars)
60 pcs
Data sheet
Width:-
Tolerance:-
Supplier Device Package:PM 50 x 39
Series:-
Other Names:B65646A 510A 48
B65646A510A48
B65646A510A48-ND
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Minimum Core Cross Section (Amin) mm²:280
Material:N48
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Length:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Initial Permeability (µi):2300
Height:19.50mm
Gap:-
Finish:Uncoated
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³:31000
Effective Length (le) mm:84
Effective Area (Ae) mm²:370
Diameter:50.00mm