B65611T0250G048
EPCOS
B65611T0250G048
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B65611T0250G048 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B65611T0250G048
Manufacturer EPCOS
Description FERRITE CORE P 250NH N48 2PCS
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Width:-
Tolerance:±2%
Supplier Device Package:P 36 x 22
Series:B65611
Other Names:495-5137
B65611T 250G 48
B65611T0250A048
B65611T0250A048-ND
B65611T250G48
B65611T250G48-ND
Q11167072A
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material:N48
Manufacturer Standard Lead Time:32 Weeks
Length:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Factor (Al):250nH
Height:11.00mm
Gap:Gapped
Finish:Uncoated
Effective Permeability (µe):51
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³:10500
Effective Length (le) mm:52
Effective Area (Ae) mm²:202
Diameter:36.00mm