B59970C0160A051
EPCOS
B59970C0160A051
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B59970C0160A051 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B59970C0160A051
Manufacturer EPCOS
Description THERMISTOR PTC DISC
(In US Dollars)
1500 pcs
Data sheet
Series:-
Resistance Tolerance:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Disc, 9.0mm Dia x 3.5mm W
Other Names:B59970C 160A 51
B59970C160A51
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:PTC Thermistor Disc, 9.0mm Dia x 3.5mm W