B57964S0202H000
Buy B57964S0202H000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B57964S0202H000
Manufacturer EPCOS
Description THERMISTOR NTC 2KOHM 3560K BEAD
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Series:-
Resistance in Ohms @ 25°C:2k
Resistance Tolerance:±3%
Power - Max:60mW
Packaging:Bulk
Package / Case:Bead
Other Names:B57964S 202H
B57964S202H
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Length - Lead Wire:1.71" (43.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:NTC Thermistor 2k Bead
B25/85:-
B25/75:-
B25/100:3560K
B0/50:-
B Value Tolerance:±1%