B57703M0103A019
EPCOS
B57703M0103A019
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B57703M0103A019 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B57703M0103A019
Manufacturer EPCOS
Description THERM NTC 10KOHM 3988K RING LUG
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 857 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Series:B57703M
Resistance in Ohms @ 25°C:10k
Resistance Tolerance:±2%
Power - Max:150mW
Packaging:Bulk
Package / Case:Ring Lug
Other Names:495-75654
B57703M 103A 19
B57703M103A19
B57703M103A19-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 300°C
Mounting Type:Free Hanging
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Length - Lead Wire:19.68" (500mm)
Detailed Description:NTC Thermistor 10k Ring Lug
B25/85:-
B25/75:-
B25/100:3988K
B0/50:-
B Value Tolerance:±1%