B57540G0104F000
EPCOS
B57540G0104F000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B57540G0104F000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B57540G0104F000
Manufacturer EPCOS
Description THERM NTC 100KOHM 4066K BEAD
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Series:B57540
Resistance in Ohms @ 25°C:100k
Resistance Tolerance:±1%
Power - Max:18mW
Packaging:Bulk
Package / Case:Bead, Glass
Other Names:495-2125
B57540G 104F
B57540G104F
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Length - Lead Wire:2.56" (65.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:NTC Thermistor 100k Bead, Glass
B25/85:4066K
B25/75:-
B25/50:-
B25/100:4085K
B0/50:-
B Value Tolerance:±1%