B43540A9337M60
EPCOS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B43540A9337M60 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B43540A9337M60
Manufacturer EPCOS
Description CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
(In US Dollars)
320 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:400V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:1.181" Dia (30.00mm)
Series:B43540
Ripple Current @ Low Frequency:2.55A @ 100Hz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can - Snap-In
Other Names:B43540A9337M 60
B43540A9337M060
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lifetime @ Temp.:10000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:230 mOhms
Height - Seated (Max):1.850" (47.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):180 mOhm @ 100Hz
Detailed Description:330µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 180 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C
Capacitance:330µF