B43511A9687M000
EPCOS
B43511A9687M000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B43511A9687M000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B43511A9687M000
Manufacturer EPCOS
Description CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 81 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:400V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:1.378" Dia (35.00mm)
Series:B43511
Ripple Current @ Low Frequency:4A @ 100Hz
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Other Names:495-6101
B43511A9687M
B43511A9687M-ND
B43511A9687MS1
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Lifetime @ Temp.:12000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)
Impedance:150 mOhms
Height - Seated (Max):2.835" (72.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):140 mOhm @ 100Hz
Detailed Description:680µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 140 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C
Capacitance:680µF