B43508A5337M7
Buy B43508A5337M7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B43508A5337M7
Manufacturer EPCOS
Description CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
(In US Dollars)
520 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:450V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.984" Dia (25.00mm)
Series:B43508
Ripple Current @ Low Frequency:1.47A @ 100Hz
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can - Snap-In
Other Names:B43508A5337M 7
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:530 mOhms
Height - Seated (Max):2.244" (57.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):370 mOhm @ 100Hz
Detailed Description:330µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 370 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C
Capacitance:330µF