B43254A4397M
EPCOS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B43254A4397M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B43254A4397M
Manufacturer EPCOS
Description CAP ALUM 390UF 20% 350V SNAP
(In US Dollars)
520 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:350V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:1.000" Dia (25.40mm)
Series:B43254
Ripple Current @ Low Frequency:1.49A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:2.31A @ 20kHz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can - Snap-In
Other Names:B43254A4397M000
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):2.047" (52.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:390µF 350V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
Capacitance:390µF