B43231A2337M
Buy B43231A2337M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B43231A2337M
Manufacturer EPCOS
Description CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP
(In US Dollars)
640 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.866" Dia (22.00mm)
Series:B43231
Ripple Current @ Low Frequency:1.42A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:2.201A @ 20kHz
Package / Case:Radial, Can - Snap-In
Other Names:B43231A2337M000
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:330µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance:330µF