B41689K5338Q001
Buy B41689K5338Q001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B41689K5338Q001
Manufacturer EPCOS
Description CAP ALUM 3300UF 25V AXIAL
(In US Dollars)
3080 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:-10%, +30%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.827" Dia x 1.535" L (21.00mm x 39.00mm)
Series:B41689
Ripple Current @ High Frequency:8.3A @ 10kHz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Can
Other Names:B41689K5338Q1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lifetime @ Temp.:10000 Hrs @ 125°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:16 mOhms
Height - Seated (Max):-
ESR (Equivalent Series Resistance):172 mOhm @ 100Hz
Detailed Description:3300µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Axial, Can 172 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C
Capacitance:3300µF