B37987F5474K054
EPCOS
B37987F5474K054
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B37987F5474K054 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B37987F5474K054
Manufacturer EPCOS
Description CAP CER 0.47UF 50V X7R RADIAL
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.256" L x 0.197" W (6.50mm x 5.00mm)
Series:B37987F
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Radial
Other Names:495-3398-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:Formed Leads
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)
Features:-
Detailed Description:0.47µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
Capacitance:0.47µF