B37923K5220J060
EPCOS
B37923K5220J060
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B37923K5220J060 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B37923K5220J060
Manufacturer EPCOS
Description CAP CER 22PF 50V C0H 0402
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient:C0H
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:B37923K
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:B37923K5220J 60
B37923K5220J60
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss
Detailed Description:22pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0H 0402 (1005 Metric)
Capacitance:22pF