B32913A4563M
EPCOS
B32913A4563M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32913A4563M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32913A4563M
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.056UF 20% 440VAC RAD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:440V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Series:B32913
Ratings:X1
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:495-3990
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.056µF Film Capacitor 440V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.056µF