B32911A5222K000
EPCOS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32911A5222K000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32911A5222K000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 2200PF 10% 1KVDC RADIAL
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - DC:1000V (1kV)
Voltage Rating - AC:530V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Series:B32911
Ratings:X1
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:B32911A5222K
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.354" (9.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
Detailed Description:2200pF Film Capacitor 530V 1000V (1kV) Polypropylene (PP) Radial
Capacitance:2200pF