B32796G2456K
EPCOS
B32796G2456K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32796G2456K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32796G2456K
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 45UF 10% 630VDC RADIAL
(In US Dollars)
180 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:250V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.673" L x 1.299" W (42.50mm x 33.00mm)
Series:B32796
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:B32796G2456K000
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:1.476" (37.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.890" (48.00mm)
Features:-
ESR (Equivalent Series Resistance):1.9 mOhms
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:45µF Film Capacitor 250V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:45µF