B32678G4256K000
EPCOS
B32678G4256K000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32678G4256K000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32678G4256K000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 25UF 10% 450VDC RADIAL
(In US Dollars)
144 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:450V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Series:B32678
Package / Case:Radial
Other Names:495-3009
B32678G4256K
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:2.067" (52.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.772" (45.00mm)
Features:Long Life
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:25µF Film Capacitor 450V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:25µF