B32671L9682J000
EPCOS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32671L9682J000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32671L9682J000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 6800PF 5% 1KVDC RADIAL
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:1000V (1kV)
Voltage Rating - AC:250V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Series:B32671L
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:B32671L9682J
Operating Temperature:-55°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.354" (9.00mm)
Features:High Temperature
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:6800pF Film Capacitor 250V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:6800pF