B32671L0113J000
EPCOS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32671L0113J000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32671L0113J000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.011UF 5% RADIAL
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:-
Series:B32671L
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:B32671L 113J
B32671L113J
Operating Temperature:-55°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Temperature
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.011µF Film Capacitor Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.011µF