B32621A3472K289
Buy B32621A3472K289 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32621A3472K289
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 4700PF 10% 250VDC RAD
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:140V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Series:B32621
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.354" (9.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Detailed Description:4700pF Film Capacitor 140V 250V Polypropylene (PP), Metallized - Stacked Radial
Capacitance:4700pF