B32620A4153J000
EPCOS
B32620A4153J000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32620A4153J000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32620A4153J000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.015UF 5% 400VDC RAD
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:400V
Voltage Rating - AC:200V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Series:B32620
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:495-1304
B32620A4153J
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.413" (10.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Detailed Description:0.015µF Film Capacitor 200V 400V Polypropylene (PP), Metallized - Stacked Radial
Capacitance:0.015µF