B32620A3333K189
EPCOS
B32620A3333K189
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32620A3333K189 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32620A3333K189
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.033UF 10% 250VDC RAD
(In US Dollars)
7200 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:140V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Series:B32620
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.335" (8.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Detailed Description:0.033µF Film Capacitor 140V 250V Polypropylene (PP), Metallized - Stacked Radial
Capacitance:0.033µF