B32564J1476K000
Buy B32564J1476K000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32564J1476K000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 47UF 10% 100VDC 2DIP
(In US Dollars)
1040 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:100V
Voltage Rating - AC:63V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Series:SilverCap™ B32564
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:2-DIP
Other Names:B32564J1476K
B32564J1476K-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:1.083" (27.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Detailed Description:47µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked 2-DIP
Capacitance:47µF