B32560J3334K289
Buy B32560J3334K289 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32560J3334K289
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.33UF 10% 250VDC 2DIP
(In US Dollars)
5200 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:160V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.354" L x 0.252" W (9.00mm x 6.40mm)
Series:SilverCap™ B32560
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:2-DIP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.323" (8.20mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Detailed Description:0.33µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked 2-DIP
Capacitance:0.33µF