B32560J0474K000
EPCOS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32560J0474K000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32560J0474K000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.47UF 10% 63VDC 2DIP
(In US Dollars)
7200 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:63V
Voltage Rating - AC:40V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Series:SilverCap™ B32560
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:2-DIP
Other Names:B32560J 474K
B32560J474K
B32560J474K-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Detailed Description:0.47µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked 2-DIP
Capacitance:0.47µF