B32529D1105M289
Buy B32529D1105M289 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32529D1105M289
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 1UF 20% 100VDC RADIAL
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:100V
Voltage Rating - AC:63V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm)
Series:B32529
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Detailed Description:1µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
Capacitance:1µF