B32529C5334J
EPCOS
B32529C5334J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32529C5334J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32529C5334J
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.33UF 5% 50VDC RADIAL
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:32V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.283" L x 0.118" W (7.20mm x 3.00mm)
Series:B32529
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:495-1085
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Detailed Description:0.33µF Film Capacitor 32V 50V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
Capacitance:0.33µF