B32529C3472K000
EPCOS
B32529C3472K000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32529C3472K000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32529C3472K000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 4700PF 10% 250VDC RAD
(In US Dollars)
8000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:160V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Series:B32529
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:B32529C3472K
B32529C3472K-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Detailed Description:4700pF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
Capacitance:4700pF