B32529C0102J189
EPCOS
B32529C0102J189
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32529C0102J189 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32529C0102J189
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 1000PF 5% 63VDC RADIAL
(In US Dollars)
2800 pcs5600 pcs8400 pcs14000 pcs
28000 pcs70000 pcs140000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:63V
Voltage Rating - AC:40V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Series:B32529
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Other Names:495-77008-2
B32529C 102J189
B32529C0102J189-ND
B32529C102J189
B32529C102J189-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Detailed Description:1000pF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
Capacitance:1000pF