B32524Q3685J
Buy B32524Q3685J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32524Q3685J
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 6.8UF 5% 250VDC RADIAL
(In US Dollars)
1040 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:160V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Series:B32524
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:B32524Q3685J000
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:1.083" (27.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Detailed Description:6.8µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
Capacitance:6.8µF