B32522C6154K189
EPCOS
B32522C6154K189
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32522C6154K189 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32522C6154K189
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.15UF 10% 400VDC RAD
(In US Dollars)
4400 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:400V
Voltage Rating - AC:200V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Series:B32522
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Detailed Description:0.15µF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
Capacitance:0.15µF