B32522C3684J289
EPCOS
B32522C3684J289
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32522C3684J289 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32522C3684J289
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.68UF 5% 250VDC RADIAL
(In US Dollars)
3320 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:160V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Series:B32522
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:42 Weeks
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.492" (12.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Detailed Description:0.68µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
Capacitance:0.68µF