B32362B2207J050
EPCOS
B32362B2207J050
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32362B2207J050 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32362B2207J050
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 200UF 5% 350VAC SCREW
(In US Dollars)
80 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:350V
Tolerance:±5%
Termination:Threaded, Male
Size / Dimension:3.346" Dia (85.00mm)
Series:B32362
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can
Other Names:B32362B2207J 50
B32362B2207J50
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C
Mounting Type:Chassis, Stud Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Spacing:1.378" (35.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):4.685" (119.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:200µF Film Capacitor 350V Polypropylene (PP), Metallized Radial, Can
Capacitance:200µF