B32026B3564M000
Buy B32026B3564M000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32026B3564M000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.56UF 20% 1.5KVDC RAD
(In US Dollars)
800 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:1500V (1.5kV)
Voltage Rating - AC:300V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.634" L x 0.630" W (41.50mm x 16.00mm)
Series:B32026
Package / Case:Radial
Other Names:B32026B3564M
B32026B3564M-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:32 Weeks
Lead Spacing:1.476" (37.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.122" (28.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.56µF Film Capacitor 300V 1500V (1.5kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.56µF